Uid login (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: edit
tr: düzenle

en: Update
tr: Güncelle

en: never
tr: hiçbir zaman

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Roles
tr: Roller

en: Last access
tr: Son erişim

en: blocked
tr: engellenmiş

en: active
tr: etkin

en: Operation
tr: İşlem

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
tr: %email e-posta adresi sitemizde zaten kayıtlı. <a href="@password">Şifrenizi mi unuttunuz?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
tr: %email e-posta adresi için erişim engellendi.

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: @time ago
tr: @time önce

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: The name %name has been denied access.
tr: %name adı için erişim engellendi.

en: No people available.
tr: Hiç kimse mevcut değil.
