Uid login (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: edit
uk: редагувати

en: Update
uk: Оновити

en: never
uk: ніколи

en: User ID
uk: ID користувача

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Roles
uk: Ролі

en: Last access
uk: Останній доступ

en: blocked
uk: заблоковано

en: active
uk: активне

en: Operation
uk: Дія

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
uk: Адреса електронної пошти %email вже зареєстрована. <a href="@password">Ви забули свій пароль?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
uk: Доступ для адреси електронної пошти %email заборонено.

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: @time ago
uk: @time тому

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: The name %name has been denied access.
uk: Користувачеві %name у доступі відмовлено.

en: No people available.
uk: Люди відсутні.
