Uid login (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: edit
hu: szerkesztés

en: Update
hu: Frissítés

en: never
hu: soha

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: Operation
hu: Művelet

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hu: %email e-mail cím már foglalt. <a href="@password">Új jelszó igénylése</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
hu: „%email” cím hozzáférési lehetősége megtagadva.

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: The name %name has been denied access.
hu: „%name” felhasználó számára a hozzáférés megtagadva.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.
