User Import Framework (7.x-1.4) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Next
da: Næste

en: user
da: bruger

en: optional
da: valgfri

en: required
da: obligatorisk

en: Import
da: Importér

en: Back
da: Tilbage

en: Text
da: Tekst

en: Integer
da: Heltal

en: text
da: tekst

en: create
da: opret

en: update
da: opdatér

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Float
da: Kommatal

en: Boolean
da: Boolsk

en: Import file
da: Importér fil

en: An error occurred and processing did not complete.
da: Der opstod en fejl og handlingen blev ikke gennemført.

en: List (text)
da: Liste (tekst)

en: Long text
da: Lang tekst

en: Long text and summary
da: Lang tekst og resumé

en: decimal number
da: decimaltal

en: List (integer)
da: Liste (heltal)

en: List (float)
da: Liste (kommatal)
