User Import Framework (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: user
fr: utilisateur

en: optional
fr: facultatif

en: required
fr: requis

en: Import
fr: Importer

en: Back
fr: Précédent

en: Text
fr: Texte

en: Integer
fr: Entier

en: text
fr: texte

en: create
fr: créer

en: update
fr: mettre à jour

en: Decimal
fr: Décimal

en: Float
fr: Réel (Float)

en: Boolean
fr: Booléen

en: Field delimiter
fr: Délimiteur de champs

en: Import file
fr: Importer un fichier

en: An error occurred and processing did not complete.
fr: Une erreur s'est produite et le traitement ne s'est pas terminé.

en: List (text)
fr: Liste (texte)

en: Long text
fr: Texte long

en: Long text and summary
fr: Texte long et résumé

en: decimal number
fr: nombre décimal

en: Select the CSV file to be imported.
fr: Sélectionner le fichier CSV à importer.

en: List (integer)
fr: Liste (entier)

en: List (float)
fr: Liste (réel à virgule flottante)

en: Error on row !line:
fr: Erreur à la ligne !line :

en: list of integers
fr: liste de nombres entiers
