User Import Framework (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Next
hi: अगला

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: optional
hi: वैकल्पिक

en: required
hi: अपेक्षित

en: Import
hi: आयात करें

en: Back
hi: वापस

en: Text
hi: लेख

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Float
hi: फ्लोट

en: Boolean
hi: बूलियन

en: List (integer)
hi: सूची (पूर्णांक)

en: List (float)
hi: सूची (फ्लोट)
