User Import Framework (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: user
id: anggota

en: optional
id: opsional

en: required
id: dibutuhkan

en: Import
id: Impor

en: Back
id: Kembali

en: Text
id: Teks

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: text
id: teks

en: create
id: buat

en: Decimal
id: Desimal

en: Float
id: Pecahan

en: An error occurred and processing did not complete.
id: Ada kesalahan terjadi dan proses tidak selesai dilakukan.

en: List (text)
id: Daftar (teks)

en: Long text
id: Teks panjang

en: Long text and summary
id: Teks panjang dan ringkasan

en: List (integer)
id: Daftar (bilangan bulat)

en: List (float)
id: Daftar (pecahan)
