User Import Framework (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Next
it: Successivo

en: user
it: utente

en: required
it: obbligatorio

en: Import
it: Importa

en: Back
it: Indietro

en: Text
it: Testo

en: Integer
it: Intero

en: text
it: testo

en: update
it: aggiorna

en: Decimal
it: Decimale

en: Float
it: Virgola mobile

en: Boolean
it: Booleano

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.

en: List (text)
it: Elenco (testo)

en: Long text
it: Testo long

en: Long text and summary
it: Testo lungo e riassunto

en: decimal number
it: numero decimale

en: List (integer)
it: Elenco (intero)

en: List (float)
it: Elenco (virgola mobile)
