User Import Framework (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: user
tr: kullanıcı

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: required
tr: gerekli

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Back
tr: Geri

en: Text
tr: Metin

en: Integer
tr: Tamsayı

en: text
tr: metin

en: create
tr: oluştur

en: update
tr: güncelle

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Float
tr: Kesirli

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Import file
tr: İçeri aktarılacak dosya

en: An error occurred and processing did not complete.
tr: Bir hata oluştu ve işlem tamamlanamadı.

en: List (text)
tr: Liste (metin)

en: Long text
tr: Uzun metin

en: Long text and summary
tr: Uzun metin ve özet

en: decimal number
tr: onluk sayı

en: List (integer)
tr: Liste (tam sayı)

en: List (float)
tr: Liste (kesirli)
