User Import Framework (7.x-1.4) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: optional
hu: nem kötelező

en: required
hu: szükséges

en: Back
hu: Vissza

en: Text
hu: Szöveg

en: Integer
hu: Egész szám

en: text
hu: szöveg

en: create
hu: létrehozás

en: update
hu: frissítés

en: Decimal
hu: Decimális

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Boolean
hu: Logikai

en: Import file
hu: Import fájl

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: List (text)
hu: Lista (szöveges)

en: Long text
hu: Hosszú szöveg

en: Long text and summary
hu: Hosszú szöveg és összefoglaló

en: decimal number
hu: tizedes szám

en: List (integer)
hu: Lista (egész)

en: List (float)
hu: Lista (lebegőpontos)
