User Import Framework (7.x-1.5) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: optional
oc: opcional

en: required
oc: requesit

en: Import
oc: Importar

en: Back
oc: Precedent

en: Text
oc: Tèxte

en: Integer
oc: Entièr

en: text
oc: tèxte

en: create
oc: crear

en: update
oc: metre a jorn

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: An error occurred and processing did not complete.
oc: Una error s'es produita e lo processus s'es pas acabat.

en: List (text)
oc: Lista (tèxte)

en: Long text
oc: Tèxte long

en: Long text and summary
oc: Tèxte long e resumit

en: decimal number
oc: nombre decimal
