User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: required
de: erforderlich

en: Integer
de: Ganzzahl

en: text
de: Text

en: Decimal
de: Dezimalzahl

en: Float
de: Fließkommazahl

en: Boolean
de: Boolesch

en: Image field
de: Bildfeld

en: File field
de: Dateifeld

en: List (text)
de: Liste (Text)

en: Long text
de: Langer Text

en: Long text and summary
de: Langer Text und Zusammenfassung

en: decimal number
de: Dezimalzahl

en: List (integer)
de: Liste (Ganzzahl)

en: List (float)
de: Liste (Gleitkommazahl)

en: Entity reference
de: Entitätsreferenzierung
