User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: optional
hi: वैकल्पिक

en: required
hi: अपेक्षित

en: Text
hi: लेख

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Float
hi: फ्लोट

en: Boolean
hi: बूलियन

en: List (integer)
hi: सूची (पूर्णांक)

en: List (float)
hi: सूची (फ्लोट)

en: Entity reference
hi: इकाई संदर्भ
