User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: optional
uk: необов'язково

en: required
uk: обов’язкове

en: Text
uk: Текст

en: Integer
uk: Ціле число

en: text
uk: текст

en: Decimal
uk: Десяткове

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Boolean
uk: Булева змінна

en: Image field
uk: Поле зображення

en: List (text)
uk: Список (текст)

en: Long text
uk: Довгий текст

en: Long text and summary
uk: Довгий текст і резюме

en: decimal number
uk: десяткове число

en: List (integer)
uk: Список (цілі значення)

en: List (float)
uk: Список (значення з комою)

en: Entity reference
uk: Посилання на сутність
