User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: optional
fa: اختیاری

en: required
fa: ضروری

en: Text
fa: متن

en: Integer
fa: صحیح

en: text
fa: متن

en: Decimal
fa: اعشار

en: Float
fa: شناور

en: Boolean
fa: منطقی

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: List (text)
fa: لیست (متن)

en: Long text
fa: متن طولانی

en: Long text and summary
fa: متن طولانی و خلاصه

en: decimal number
fa: عدد اعشاری

en: List (integer)
fa: لیست (صحیح)

en: List (float)
fa: لیست (شناور)

en: Entity reference
fa: ارجاع موجودیت
