User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: optional
hu: nem kötelező

en: required
hu: szükséges

en: Text
hu: Szöveg

en: Integer
hu: Egész szám

en: text
hu: szöveg

en: Decimal
hu: Decimális

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Boolean
hu: Logikai

en: Image field
hu: Képmező

en: File field
hu: Fájlmező

en: List (text)
hu: Lista (szöveges)

en: Long text
hu: Hosszú szöveg

en: Long text and summary
hu: Hosszú szöveg és összefoglaló

en: decimal number
hu: tizedes szám

en: List (integer)
hu: Lista (egész)

en: List (float)
hu: Lista (lebegőpontos)

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás
