User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: optional
id: opsional

en: required
id: dibutuhkan

en: Text
id: Teks

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: text
id: teks

en: Decimal
id: Desimal

en: Float
id: Pecahan

en: Image field
id: Field gambar

en: List (text)
id: Daftar (teks)

en: Long text
id: Teks panjang

en: Long text and summary
id: Teks panjang dan ringkasan

en: List (integer)
id: Daftar (bilangan bulat)

en: List (float)
id: Daftar (pecahan)

en: Entity reference
id: Rujukan entitas
