User Import Framework Plus (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: required
tr: gerekli

en: Text
tr: Metin

en: Integer
tr: Tamsayı

en: text
tr: metin

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Float
tr: Kesirli

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: List (text)
tr: Liste (metin)

en: Long text
tr: Uzun metin

en: Long text and summary
tr: Uzun metin ve özet

en: decimal number
tr: onluk sayı

en: List (integer)
tr: Liste (tam sayı)

en: List (float)
tr: Liste (kesirli)

en: Entity reference
tr: Varlık referansı
