UIkit (7.x-2.0-beta2) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Region
tr: Bölge

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Block
tr: Blok

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Other
tr: Diğer

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: Search form
tr: Arama formu

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: The file referenced by the !name field does not exist.
tr: !name alanının başvurduğu dosya mevcut değil.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: -- Select --
tr: -- Seçiniz --
