UIkit (7.x-2.1) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Pages
da: Sider

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: Container
da: Beholder

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Block
da: Blok

en: Footer
da: Sidefod

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Other
da: Anden

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: You are here
da: Du er her

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: Search form
da: Søgefelt

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Navigation bar
da: Navigationsbjælke

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: The file referenced by the !name field does not exist.
da: Filen refereret af !name-feltet eksisterer ikke.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: -- Select --
da: --Vælg--
