UIkit (7.x-2.2) - en to eu translation catalogue (38 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Pages
eu: Orriak

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Weight
eu: Pisua

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: up
eu: gora

en: Go to parent page
eu: Joan guraso orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Help
eu: Laguntza

en: Region
eu: Atal

en: Block
eu: Blokea

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Other
eu: Bestea

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: You are here
eu: Hemen zaude

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Sidebar first
eu: Lehen Albo-zutabea

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Sidebar second
eu: Bigarren Albo-zutabea

en: Text Formats
eu: Testu formatuak

en: -- Select --
eu: -- Aukeratu --
