UIkit (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Weight
pt: Peso

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: up
pt: acima

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Region
pt: Região

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Block
pt: Bloco

en: Footer
pt: Rodapé

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Other
pt: Outros

en: Add new comment
pt: Comentar

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Go to page @number
pt: Ir para a página @number

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: No blocks in this region
pt: Não há nenhum bloco nesta região

en: Search form
pt: Formulário de busca

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Page Layout
pt: Layout da Página

en: Navigation bar
pt: Barra de navegação

en: (active tab)
pt: (aba ativa)

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: The file referenced by the !name field does not exist.
pt: O arquivo referenciado pelo campo !name não existe.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Você ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Vá para a <a href="@create-content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo.

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Text Formats
pt: Formatos de texto

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Bottom margin
pt: Margem inferior
