UIkit (7.x-2.3-beta1) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Pages
pl: Strony

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Comments
pl: Komentarze

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Weight
pl: Waga

en: Container
pl: Kontener

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: up
pl: w górę

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Layout
pl: Układ

en: Block
pl: Blok

en: Footer
pl: Stopka

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Other
pl: Inne

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: You are here
pl: Jesteś tutaj

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym regionie

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Status message
pl: Komunikat

en: The file referenced by the !name field does not exist.
pl: Plik wskazywany przez pole !name nie istnieje.

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Theme styles
pl: Style motywu

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: -- Select --
pl: -- Wybierz --

en: Standard Layout
pl: Standardowy szablon
