UIkit (7.x-2.3-beta1) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Pages
ru: Страницы

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Comments
ru: Комментарии

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Container
ru: Контейнер

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: up
ru: Вверх

en: Go to parent page
ru: На родительскую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: Region
ru: Область

en: Layout
ru: Макет

en: Basic Settings
ru: Основные настройки

en: Block
ru: Блок

en: Footer
ru: Подвал

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: This field is required.
ru: Это поле обязательно для заполнения.

en: Other
ru: Другое

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: You are here
ru: Вы здесь

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Go to page @number
ru: На страницу номер @number

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: No blocks in this region
ru: В данной области блоки отсутствуют

en: Search form
ru: Форма поиска

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Sidebar first
ru: Первая боковая панель

en: Navigation bar
ru: Навигационная панель

en: (active tab)
ru: (активная вкладка)

en: Status message
ru: Статус

en: The file referenced by the !name field does not exist.
ru: Файл, ссылающийся на поле !name, не существует.

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Sidebar second
ru: Вторая боковая панель

en: Text Formats
ru: Текстовые форматы

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: Standard Layout
ru: Стандартный макет

en: Tablet Layout
ru: Планшетный макет

en: Top margin
ru: Отступ Сверху

en: Bottom margin
ru: Нижний отступ
