UIkit (7.x-2.3) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Weight
id: Bobot

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Region
id: Wilayah

en: Block
id: Blok

en: Footer
id: Catatan kaki

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: You are here
id: Anda di sini

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Go to page @number
id: Ke halaman @number

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: No blocks in this region
id: Tidak ada blok di region ini

en: Search form
id: Form pencarian

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Status message
id: Pesan status

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Text Formats
id: Format teks
