UIkit (7.x-2.9) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Home
is: Heim

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Weight
is: Vekt

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Far til omanfyri liggjandi síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Region
is: Øki

en: Block
is: Blokkur

en: Footer
is: Síðufótur

en: This field is required.
is: Hendan reinin er kravd.

en: Other
is: Annað

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: View user profile.
is: Vís brúkaravangamynd.

en: You are here
is: Tú ert her

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Go to page @number
is: Far til síðu @number

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: Error message
is: Feilboð

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: No blocks in this region
is: Eingir blokkar í hesum øki

en: Search form
is: Leitifelt

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)

en: Status message
is: Støðuboð
