UIkit (7.x-3.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Pages
uk: Сторінки

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Comments
uk: Коментарі

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Weight
uk: Вага

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: up
uk: вгору

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Region
uk: Область

en: Layout
uk: Макет

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Block
uk: Блок

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Other
uk: Інше

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Go to page @number
uk: Перейти до сторінки @number

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: No blocks in this region
uk: В цій області блоки відсутні

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Page Layout
uk: Формат сторінки

en: (active tab)
uk: (активна вкладка)

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки ще не створено. Відвідайте <a href="@create-content">сторінку створення типів матеріалу</a> і додайте новий тип матеріалу.

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Page margin
uk: Відступ сторінки

en: -- Select --
uk: -- Виберіть --

en: Standard Layout
uk: Стандартний макет

en: Tablet Layout
uk: Макет для планшетів

en: Top margin
uk: Верхнє поле

en: Bottom margin
uk: Нижнє поле
