UIkit (7.x-3.0-beta2) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Comments
ar: التعليقات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Weight
ar: الوزن

en: Container
ar: حاوية

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: up
ar: فوق

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Region
ar: المنطقة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Block
ar: الصندوق

en: Footer
ar: التذييل

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Other
ar: آخر

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Go to page @number
ar: الذهاب إلى الصفحة @number

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ar: لم تقم بإنشاء أي أنواع محتوى. إذهب إلى  <a href="@create-content">صفحة إنشاء أنواع المحتوى</a> من أجل إنشاء نوع محتوى جديد.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص
