UIkit (7.x-3.0-beta4) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Pages
ja: ページ

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Region
ja: リージョン

en: Layout
ja: レイアウト

en: Block
ja: ブロック

en: Footer
ja: フッター

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Other
ja: その他

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: You are here
ja: 現在地

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Go to page @number
ja: @numberページへ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: No blocks in this region
ja: このリージョンにブロックはありません

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: (active tab)
ja: (アクティブなタブ)

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: まだコンテンツタイプを一つも作成していません。<a href="@create-content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で、コンテンツタイプを追加してください。

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Page margin
ja: ページ マージン

en: -- Select --
ja: -- 選択 --
