UIkit (7.x-3.0-beta5) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Weight
fa: وزن

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Region
fa: ناحیه

en: Layout
fa: آرایش

en: Basic Settings
fa: تنظیمات پایه

en: Block
fa: بلوک

en: Footer
fa: پاورقی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Other
fa: ساير

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fa: شما هنوز هیچ نوع محتوایی تعریف نکرده‌اید. برای افزودن یک نوع محتوای جدید به <a href="@create-content">صفحه ایجاد نوع محتوا</a> بروید.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن
