UIkit (7.x-3.0-beta7) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Pages
ur: صفحات

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Comments
ur: تبصرے

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Default
ur: طے شدہ

en: Region
ur: علاقہ

en: Block
ur: بلاک

en: This field is required.
ur: یہ خانہ لازمی ہے۔

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: Go to page @number
ur: صفحہ نمبر @number پر جائیں

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: No blocks in this region
ur: اس علاقے میں کوئی بلاکس موجود نہیں

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
