UIkit (7.x-3.0-beta8) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Weight
bn: ভর

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: up
bn: উপরে

en: Go to parent page
bn: মূল পাতায় যান

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Block
bn: ব্লক

en: Width
bn: প্রস্থ

en: This field is required.
bn: এই ফিল্ডটি আবশ্যক।

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to page @number
bn: @number নং পৃষ্ঠায় যাও

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)

en: Text Formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
