UIkit (7.x-3.0-rc4) - en to cy translation catalogue (33 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Weight
cy: Pwysau

en: Go to previous page
cy: Ewch i'r dudalen flaenorol

en: up
cy: i fyny

en: Go to parent page
cy: Ewch i dudalen rhiant

en: Go to next page
cy: Ewch i'r dudalen nesaf

en: Help
cy: Cymorth

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Block
cy: Bloc

en: Footer
cy: Troedyn

en: This field is required.
cy: Mae'r maes yma'n ofynnol.

en: Add new comment
cy: Ychwanegu sylw newydd

en: Last
cy: Olaf

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: First
cy: Cyntaf

en: You are here
cy: Rydych yma

en: Go to first page
cy: Ewch i'r dudalen gyntaf

en: Go to last page
cy: Ewch i'r dudalen olaf

en: Go to page @number
cy: Ewch i dudalen @number

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: No blocks in this region
cy: Dim blociau yn y rhanbarth yma.

en: Search form
cy: Ffurf chwiliad

en: Status message
cy: Neges statws
