UIkit (7.x-3.3) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Pages
ro: Pagini

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Comments
ro: Comentarii

en: Weight
ro: Greutate

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: up
ro: sus

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Region
ro: Regiune

en: Block
ro: Bloc

en: Footer
ro: Subsol

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Last
ro: Ultimul

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: First
ro: Primul

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Text Formats
ro: Formate pentru text
