UIkit (7.x-3.4) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Previous
vi: Trước

en: Next
vi: Tiếp

en: Pages
vi: Trang

en: Operations
vi: Thao tác

en: Content
vi: Nội dung

en: Comments
vi: Bình luận

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: up
vi: lên

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Region
vi: Vùng

en: Block
vi: Khối

en: Footer
vi: Phần chân

en: This field is required.
vi: Trường dữ liệu này là bắt buộc.

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Last
vi: Cuối

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: First
vi: Đầu tiên

en: You are here
vi: Bạn đang ở đây

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Go to page @number
vi: Đến trang @number

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: No blocks in this region
vi: Không có khối nội dung nào trong vùng miền này.

en: Search form
vi: Biểu mẫu tìm kiếm

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: (active tab)
vi: (tab hoạt động)

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
vi: Bạn chưa tạo ra bất kỳ một kiểu nội dung nào. Đến trang <a href="@create-content">tạo một kiểu nội dung mới</a> để thêm vào một kiểu nội dung.

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai

en: Text Formats
vi: Các định dạng văn bản
