UIkit (7.x-3.6) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Comments
is: Ummæli

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Weight
is: Vægi

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Region
is: Svæði

en: Layout
is: Útlit

en: Block
is: Blokk

en: Footer
is: Fótur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: This field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út þennan reit.

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Last
is: Síðasta

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: First
is: Fyrsta

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Search form
is: Leitarform

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: -- Select --
is: -- Velja --
