UIkit Admin (7.x-2.0-alpha1) - en to da translation catalogue (92 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Download
da: Hent

en: Release notes
da: Udgivelsesnoter

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Modules
da: Moduler

en: no screenshot
da: intet screenshot

en: Error
da: Fejl

en: Done
da: Færdig

en: Block
da: Blok

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Update available
da: Opdatering tilgængelig

en: Warning
da: Advarsel

en: Themes
da: Temaer

en: You are here
da: Du er her

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: Show descriptions
da: Vis beskrivelser

en: Machine name
da: Internt navn

en: Revoked!
da: Tilbagekaldt!

en: Security update required!
da: Sikkerhedsopdatering påkrævet!

en: Not supported!
da: Ikke understøttet!

en: Recommended version:
da: Anbefalet version:

en: Security update:
da: Sikkerhedsopdatering:

en: Latest version:
da: Seneste version:

en: Development version:
da: Udviklingsversion:

en: Also available:
da: Også tilgængelig:

en: Expand layout to include descriptions.
da: Skift til visning med beskrivelser.

en: Hide descriptions
da: Skjul beskrivelser

en: Compress layout by hiding descriptions.
da: Skift til visning uden beskrivelser.

en: Errors
da: Fejl

en: Installed version
da: Installeret version

en: Recommended version
da: Anbefalet version

en: Drupal core
da: Drupal

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
da: Ændringer i tabellen bliver ikke gemt, før du indsender formularen.

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
da: Ændringerne bliver ikke gemt før du trykker på knappen <em>Gem blokke</em>.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
da: Temaet kræver PHP version @php_required og er ikke kompatibelt med PHP version !php_version.

en: Includes: %includes
da: Indeholder: %includes

en: Disabled modules
da: Deaktiverede moduler

en: Disabled themes
da: Deaktiverede temaer

en: Warnings
da: Advarsler

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Not customizable
da: Kan ikke tilpasses

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider

en: The block cannot be placed in this region.
da: Blokken kan ikke placeres i denne region.

en: Customize dashboard
da: Tilpas dashboard

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Edit summary
da: Redigér resumé

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Add to %shortcut_set shortcuts
da: Tilføj til %shortcut_set-genveje

en: Add to shortcuts
da: Tilføj til genveje

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
da: Fjern fra %shortcut_set-genveje

en: Remove from shortcuts
da: Fjern fra genveje

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
da: Denne version er ikke kompatibel med Drupal !core_version og bør erstattes.

en: Requires: !module-list
da: Kræver: !module-list

en: Required by: !module-list
da: Kræves af: !module-list

en: There was a problem getting update information. Try again later.
da: Der opstod et problem ved hentning af opdateringsinformation. Prøv igen senere.

en: (Theme)
da: (Tema)

en: (Release notes)
da: (Udgivelsesnoter)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
da: Denne opdatering er en større versions-opdatering, hvilket betyder at den muligvis ikke er bagudkompatibel med din nuværende version. Det anbefales at du læser udgivelsesnoterne og fortsætter på egen risiko.

en: (Security update)
da: (Sikkerhedsopdatering)

en: (Unsupported)
da: (Ikke understøttet)

en: All of your projects are up to date.
da: Alle dine projekter er ajourført.

en: Download these updates
da: Download disse opdateringer

en: Manual updates required
da: Manuelle opdateringer påkrævet

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
da: Det er i øjeblikket ikke muligt at opdatere Drupal-kernen.

en: Includes:
da: Indeholder:

en: Enabled: %includes
da: Aktiveret: %includes

en: Disabled: %disabled
da: Deaktiveret: %disabled

en: Depends on: !basethemes
da: Afhænger af: !basethemes

en: Required by: %subthemes
da: Krævet af: %subthemes

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
da: Sortér rækker med numeriske vægte i stedet for at trække dem.

en: Show row weights
da: Vis rækkevægte

en: Hide row weights
da: Skjul rækkevægte

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt, maskinlæsbart navn. Må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger.

en: Searching for matches...
da: Søger efter resultater...

en: Release notes for @project_title
da: Udgivelsesnoter for @project_title

en: Checked
da: Markeret
