UIkit Admin (7.x-2.0-beta1) - en to el translation catalogue (94 entries)

en: Pages
el: Σελίδες

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Download
el: Λήψη

en: Release notes
el: Σημειώσεις έκδοσης

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Region
el: Περιοχή

en: no screenshot
el: δεν υπάρχει δείγμα εικόνας

en: Error
el: Σφάλμα

en: Done
el: Έγινε

en: Block
el: Μπλοκ

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Update available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Go to page @number
el: πήγαινε στη σελίδα @number

en: Show descriptions
el: Εμφάνιση περιγραφών

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Revoked!
el: Ανακλήθηκε!

en: Security update required!
el: Απαραίτητη η ενημέρωση ασφαλείας!

en: Not supported!
el: Δεν υποστηρίζεται!

en: Recommended version:
el: Προτεινόμενη έκδοση:

en: Security update:
el: Ενημέρωση ασφαλείας:

en: Latest version:
el: Τελευταία έκδοση:

en: Development version:
el: Έκδοση υπό ανάπτυξη:

en: Also available:
el: Επίσης διαθέσιμα:

en: Expand layout to include descriptions.
el: Επέκταση της διάταξης για τη συμπερίληψη των περιγραφών.

en: Hide descriptions
el: Απόκρυψη περιγραφών

en: Compress layout by hiding descriptions.
el: Συμπύκνωση της διάταξης με την απόκρυψη των περιγραφών.

en: Installed version
el: Εγκατεστημένη έκδοση

en: Recommended version
el: Προτεινόμενη έκδοση

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Drag to re-order
el: Μετακινήστε για ανακατάταξη

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
el: Οι αλλαγές που γίνονται σ' αυτόν τον πίνακα δεν θα αποθηκευτούν έως ότου η φόρμα υποβληθεί.

en: No blocks in this region
el: Δεν υπάρχουν μπλοκ σε αυτή την περιοχή

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
el: Οι αλλαγές σε αυτά τα μπλοκ δεν θα αποθηκευτούν έως ότου κάνετε κλικ στο κουμπί <em>Αποθήκευση μπλοκ</em>.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
el: Αυτή η θεματική παραλλαγή απαιτεί έκδοση PHP @php_required και είναι ασύμβατη με την έκδοση PHP !php_version.

en: Includes: %includes
el: Περιλαμβάνει: %includes

en: Disabled modules
el: Απενεργοποιημένες μονάδες

en: Disabled themes
el: Απενεργοποιημένες θεματικές παραλλαγές

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: The block cannot be placed in this region.
el: Το μπλοκ δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Customize dashboard
el: Προσαρμογή του πίνακα εργαλείων

en: Hide summary
el: Απόκρυψη περίληψης

en: Edit summary
el: Επεξεργασία περίληψης

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει ακόμη τύπους ύλης. Πηγαίνετε στη <a href="@create-content">Σελίδα δημιουργίας τύπων ύλης</a> για να προσθέσετε ένα νέο τύπο ύλης.

en: Add to %shortcut_set shortcuts
el: Προσθήκη συντόμευσης στο %shortcut_set

en: Add to shortcuts
el: Προσθήκη στις συντομεύσεις

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
el: Αφαίρεση από το %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
el: Αφαίρεση από τις συντομεύσεις

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
el: Αυτή η έκδοση δεν είναι συμβατή με την έκδοση !core_version του  Drupal και θα πρέπει να αντικατασταθεί.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: There was a problem getting update information. Try again later.
el: Προέκυψε κάποιο πρόβλημα στη λήψη πληροφοριών ενημέρωσης. Δοκιμάστε πάλι αργότερα.

en: (Theme)
el: (Θεματική παραλλαγή)

en: (Release notes)
el: (Σημειώσεις έκδοσης)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
el: Αυτή η ενημέρωση είναι μία μείζων έκδοση ενημέρωσης που σημαίνει ότι μπορεί να μην είναι συμβατή με την τρέχουσα έκδοση που έχετε. Προτείνεται να διαβάσετε τις σημειώσεις έκδοσης και να προχωρήσετε με δική σας ευθύνη.

en: (Security update)
el: (Ενημέρωση ασφαλείας)

en: (Unsupported)
el: (Δεν υποστηρίζεται)

en: All of your projects are up to date.
el: Όλα σας τα έργα είναι ενημερωμένα.

en: Download these updates
el: Λήψη αυτών των ενημερώσεων

en: Manual updates required
el: Απαιτούνται χειροκίνητες ενημερώσεις

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
el: Δεν υποστηρίζονται ενημερώσεις για τον πυρήνα του Drupal αυτή τη στιγμή.

en: Includes:
el: Περιλαμβάνει:

en: Enabled: %includes
el: Ενεργοποιημένο: %includes

en: Disabled: %disabled
el: Απενεργοποιημένη: %disabled

en: Depends on: !basethemes
el: Εξαρτάται από: !basethemes

en: Required by: %subthemes
el: Απαιτείται από: %subthemes

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
el: Επαναταξινόμηση των γραμμών με τις αριθμητικές βαρύτητες αντί για σύρσιμο.

en: Show row weights
el: Εμφάνιση των βαρυτήτων γραμμών

en: Hide row weights
el: Απόκρυψη των βαρυτήτων γραμμών

en: Close overlay
el: Κλείσιμο της υπέρθεσης

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Μπορεί να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Autocomplete popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο αυτόματης συμπλήρωσης

en: Searching for matches...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: Release notes for @project_title
el: Σημειώσεις έκδοσης για το @project_title

en: Checked
el: Ελέγχθηκε
