UIkit Admin (7.x-2.0-beta1) - en to fi translation catalogue (96 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Download
fi: Lataa

en: Release notes
fi: Julkaisutiedote

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Help
fi: Ohje

en: Modules
fi: Moduulit

en: Region
fi: Alue

en: no screenshot
fi: ei kuvaa

en: Error
fi: Virhe

en: Done
fi: Tehty

en: Block
fi: Lohko

en: Up to date
fi: Ajantasainen

en: Update available
fi: Päivitys saatavilla

en: Warning
fi: Varoitus

en: Themes
fi: Teemat

en: You are here
fi: Olet täällä

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to page @number
fi: Siirry sivulle @number

en: Show descriptions
fi: Näytä kuvaukset

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Revoked!
fi: Peruttu!

en: Security update required!
fi: Turvapäivitys vaaditaan!

en: Not supported!
fi: Ei tuettu!

en: Recommended version:
fi: Suositeltava versio:

en: Security update:
fi: Turvapäivitys:

en: Latest version:
fi: Uusin versio:

en: Development version:
fi: Kehitysversio:

en: Also available:
fi: Saatavilla myös:

en: Expand layout to include descriptions.
fi: Näytä väljempi ulkoasu, joka sisältää kuvaukset.

en: Hide descriptions
fi: Kätke kuvaukset

en: Compress layout by hiding descriptions.
fi: Näytä suppeampi ulkoasu, joka ei sisällä kuvauksia.

en: Errors
fi: Virheet

en: Installed version
fi: Asennettu versio

en: Recommended version
fi: Suositeltu versio

en: Drupal core
fi: Drupalin ydin

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Drag to re-order
fi: Järjestele vetämällä

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fi: Muutokset otetaan käyttöön vasta kun valitset <em>tallenna</em>.

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
fi: Lohkojen muutoksia ei tallenneta ennen kuin klikkaat <em>Tallenna</em>-painiketta.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fi: Tämä teema vaatii PHP:stä version @php_required, eikä se toimi version !php_version kanssa.

en: Includes: %includes
fi: Sisältää: %includes

en: Disabled modules
fi: Käytöstä poistetut moduulit

en: Disabled themes
fi: Käytöstä poistetut teemat

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Restricted to certain pages
fi: Rajoitettu tiettyihin sivuihin

en: The block cannot be placed in this region.
fi: Lohkoa ei voi asettaa tähän alueeseen.

en: Customize dashboard
fi: Mukauta työpöytää

en: Hide summary
fi: Piilota yhteenveto

en: Edit summary
fi: Muokkaa yhteenvetoa

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fi: Et ole vielä luonut sisältötyyppejä. Voit luoda sisältötyyppejä <a href="@create-content">sisältötyyppien lisäyssivulla</a>.

en: Add to %shortcut_set shortcuts
fi: Lisää oikopolkuryhmään %shortcut_set

en: Add to shortcuts
fi: Lisää oikopolkuihin

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
fi: Poista oikopolkuryhmästä %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
fi: Poista oikopoluista

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
fi: Tämä versio ei ole yhteensopiva Drupalin version !core_version kanssa ja se tulisi korvata.

en: Requires: !module-list
fi: Vaatii nämä: !module-list

en: Required by: !module-list
fi: Tätä vaativat: !module-list

en: There was a problem getting update information. Try again later.
fi: Päivitystietojen haku epäonnistui. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: (Theme)
fi: (Teema)

en: (Release notes)
fi: (Julkaisutiedot)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
fi: Tämä on suuri versiopäivitys joka tarkoittaa ettei se ole yhteensopiva nykyisen versiosi kanssa. On suositeltavaa että luet julkaisutiedot ennen päivitystä.

en: (Security update)
fi: (Turvallisuuspäivitys)

en: (Unsupported)
fi: (Ei tuettu)

en: All of your projects are up to date.
fi: Sivusto on ajantasalla ja eikä vaadi päivitystä.

en: Download these updates
fi: Lataa päivitykset

en: Manual updates required
fi: Käsin päivitettävät

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
fi: Drupalin ytimen automaattinen päivittäminen ei vielä toimi.

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Enabled: %includes
fi: Käytössä: %includes

en: Disabled: %disabled
fi: Poissa käytöstä: %disabled

en: Depends on: !basethemes
fi: Riippuu: !basethemes

en: Required by: %subthemes
fi: Riippuvaisuudet: %subthemes

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fi: Uudelleenlajittele rivit numeerisen painon mukaan vedä-pudota toiminnon sijaan.

en: Show row weights
fi: Näytä rivien painokertoimet

en: Hide row weights
fi: Piilota rivien painokertoimet

en: Close overlay
fi: Sulje päällys

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Uniikki koneellisesti luettava nimi. Saa sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Autocomplete popup
fi: Automaattisen täydennyksen ponnahdusikkuna

en: Searching for matches...
fi: Haetaan tuloksia...

en: Release notes for @project_title
fi: Julkaisutiedot projektille @project_title

en: Checked
fi: Tarkistettu
