UIkit Admin (7.x-2.0-beta1) - en to is translation catalogue (64 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Download
is: Tak niður

en: Release notes
is: Útgávunotur

en: Edit
is: Broyt

en: Weight
is: Vekt

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Modules
is: Mótul

en: Region
is: Øki

en: no screenshot
is: eingin skermmynd

en: Error
is: Feilur

en: Done
is: Liðugt

en: Block
is: Blokkur

en: Up to date
is: Dagført

en: Update available
is: Dagføring tøk

en: Themes
is: Tema

en: You are here
is: Tú ert her

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Go to page @number
is: Far til síðu @number

en: Show descriptions
is: Vís nágreiningar

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: Revoked!
is: Tikið aftur!

en: Security update required!
is: Trygdardagføring kravd!

en: Not supported!
is: Ikki stuðlað!

en: Recommended version:
is: Viðmæld útgáva:

en: Security update:
is: Trygdardagføring:

en: Latest version:
is: Nýggjasta útgáva:

en: Development version:
is: Menningarútgáva:

en: Also available:
is: Eisini tøkt:

en: Expand layout to include descriptions.
is: Víðka uppseting (layout) við at vísa lýsingar.

en: Hide descriptions
is: Krógva nágreiningar

en: Compress layout by hiding descriptions.
is: Stappa uppseting (layout) við at fjalda lýsingar.

en: Installed version
is: Innløgd útgáva

en: Recommended version
is: Viðmæld útgáva

en: Drupal core
is: Drupal kjarna

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Machine-readable name
is: Maskin-lesiligt navn

en: Drag to re-order
is: Drag til at umraða

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
is: Broytingar gjørdar í hesi talvu verða ikki goymdir fyrr enn formurin verður latin inn.

en: No blocks in this region
is: Eingir blokkar í hesum øki

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
is: Broytingar her verða ikki goymdar fyrr enn klikkjað verður á knappin <em>Goym blokkar</em>.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
is: Hetta tema krevur PHP útgávu @php_required og er ikki sambær við PHP útgávu !php_version.

en: Includes: %includes
is: Umfatar: %includes

en: Disabled modules
is: Óvirkjað mótul

en: Disabled themes
is: Óvirkjað tema

en: Not restricted
is: Ikki avmarkað

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)

en: Restricted to certain pages
is: Avmarkað til ávísar síður

en: (Theme)
is: (Tema)

en: (Release notes)
is: (Útgávuviðmerkingar)

en: (Security update)
is: (Trygdardagføring)

en: Download these updates
is: Tak niður hesar dagføringar

en: Disabled: %disabled
is: Óvirkjaði: %disabled

en: Required by: %subthemes
is: Kravt av: %subthemes

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
is: Eitt eindømis maskinlesiligt navn. Kann einans innihalda lítlar bókstavir, tøl og undirstrikur.

en: Searching for matches...
is: Leitar eftir samsvari...

en: Release notes for @project_title
is: Útgávuviðmerkingar til @project_title
