UIkit Admin (7.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (78 entries)

en: Pages
he: עמודים

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Download
he: הורדה

en: Release notes
he: הערות גרסה

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Help
he: עזרה

en: Modules
he: רכיבים

en: Region
he: איזור

en: no screenshot
he: ללא צילום מסך

en: Error
he: שגיאה

en: Done
he: בוצע

en: Block
he: בלוק

en: Up to date
he: מעודכן

en: Update available
he: קיים עדכון

en: Warning
he: אזהרה

en: Themes
he: עיצובים

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Go to page @number
he: עבור לעמוד @number

en: Show descriptions
he: הצגת תאורים

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Revoked!
he: בוטל!

en: Security update required!
he: נחוץ עדכון אבטחה!

en: Not supported!
he: לא נתמך!

en: Recommended version:
he: גירסה מומלצת:

en: Security update:
he: עדכון אבטחה:

en: Latest version:
he: הגירסה האחרונה:

en: Development version:
he: גירסת פיתוח:

en: Also available:
he: זמינים גם:

en: Expand layout to include descriptions.
he: הרחבת פריסה כדי לכלול תיאורים

en: Hide descriptions
he: הסתרת התאורים

en: Compress layout by hiding descriptions.
he: כווץ תצוגה על-ידי הסתרת תאורים.

en: Errors
he: שגיאות

en: Installed version
he: הגרסה המותקנת

en: Recommended version
he: גרסה מומלצת

en: Drupal core
he: ליבת דרופל

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Drag to re-order
he: גרירה לסידור מחדש

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
he: השינויים יישמרו רק לאחר משלוח הטופס

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
he: השינויים לבלוקים אלו לא ישמרו עד ללחיצה על כפתור <em>שמור בלוקים</em>.

en: Includes: %includes
he: כולל: %includes

en: Disabled modules
he: מודולים מושבתים

en: Disabled themes
he: עיצובים מושבתים

en: Warnings
he: אזהרות

en: Not restricted
he: לא מוגבל

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Not customizable
he: אינו ניתן להתאמה אישית

en: Restricted to certain pages
he: מוגבל לדפים מסויימים

en: The block cannot be placed in this region.
he: לא ניתן למקם את הבלוק באיזור זה

en: Customize dashboard
he: התאמת לוח הבקרה

en: Hide summary
he: הסתרת תקציר

en: Edit summary
he: עריכת תקציר

en: Add to %shortcut_set shortcuts
he: הוספה לסט קיצורי הדרך:  %shortcut_set

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
he: הסרה מערכת קיצורי הדרך  %shortcut_set

en: (Security update)
he: (עדכות אבטחה)

en: All of your projects are up to date.
he: כל הפרויקטים שלך מעודכנים.

en: Download these updates
he: הורידו עדכונים אלו

en: Manual updates required
he: נדרש עדכון ידדני

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
he: לא נתמכים כרגע עדכונים של ליבת דרופל.

en: Includes:
he: כולל:

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
he: סדר מחדש שורות עפ"י חשיבות מספרית במקום גרירה.

en: Show row weights
he: הצגת משקלי שורות

en: Hide row weights
he: הסתרת משקלי שורות

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם יחודי הקריא ע"י מחשב. יכול להכיל רק אותיות לועזיות קטנות, מספרים וקו תחתי.

en: Autocomplete popup
he: השלמה אוטומטית בפופאפ

en: Searching for matches...
he: מחפש עבור תאימויות...

en: Checked
he: נבדק
