UIkit Admin (7.x-2.0-beta1) - en to sv translation catalogue (94 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Download
sv: Ladda ned

en: Release notes
sv: Anteckningar om utgåvan

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Modules
sv: Moduler

en: no screenshot
sv: ingen skärmdump

en: Error
sv: Fel

en: Done
sv: Färdig

en: Up to date
sv: Aktuell

en: Update available
sv: Uppdatering tillgänglig

en: Warning
sv: Varning

en: Themes
sv: Teman

en: You are here
sv: Du är här

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Go to page @number
sv: Gå till sida @number

en: Show descriptions
sv: Visa beskrivningar

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Revoked!
sv: Återkallad!

en: Security update required!
sv: Säkerhetsuppdatering krävs!

en: Not supported!
sv: Saknar stöd!

en: Recommended version:
sv: Rekommenderad version:

en: Security update:
sv: Säkerhetsuppdatering:

en: Latest version:
sv: Senaste version:

en: Development version:
sv: Utvecklingsversion:

en: Also available:
sv: Också tillgänglig:

en: Expand layout to include descriptions.
sv: Utöka utformningen så den innehåller beskrivningar.

en: Hide descriptions
sv: Dölj beskrivningar

en: Compress layout by hiding descriptions.
sv: Komprimera utformning genom att dölja beskrivningar.

en: Errors
sv: Fel

en: Installed version
sv: Installerad version

en: Recommended version
sv: Rekommenderad version

en: Drupal core
sv: Drupals kärna

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sv: Ändringar som görs i denna tabell sparas inte förrän formuläret skickas.

en: No blocks in this region
sv: Inga block i denna region

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sv: Ändringarna i dessa block kommer inte att sparas förrän knappen <em>Spara block</em> klickas på.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sv: Det här temat kräver PHP-versionen @php_required och är ej kompatibel med PHP-versionen !php_version.

en: Includes: %includes
sv: Innehåller: %includes

en: Disabled modules
sv: Inaktiverade moduler

en: Disabled themes
sv: Inaktiverade teman

en: Warnings
sv: Varningar

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Not customizable
sv: Ej anpassningsbart

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor

en: The block cannot be placed in this region.
sv: Blocket kan inte placeras i denna region.

en: Customize dashboard
sv: Anpassa översiktspanel

en: Hide summary
sv: Dölj sammanfattning

en: Edit summary
sv: Redigera sammanfattning

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create-content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Add to %shortcut_set shortcuts
sv: Bifoga till genvägar i %shortcut_set

en: Add to shortcuts
sv: Lägg till genvägar

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
sv: Ta bort från genvägar i %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
sv: Ta bort från genvägar

en: This version is not compatible with Drupal !core_version and should be replaced.
sv: Den här versionen är ej kompatibel med version !core_version av Drupalkärnan och bör ersättas.

en: Requires: !module-list
sv: Kräver: !module-list

en: Required by: !module-list
sv: Krävs av: !module-list

en: There was a problem getting update information. Try again later.
sv: Det uppstod ett problem att få information om uppdatering. Var vänlig försök igen senare.

en: (Theme)
sv: (Tema)

en: (Release notes)
sv: (Anteckningar om utgåva)

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version.  It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
sv: Denna uppdatering är en större versionsuppdatering vilket innebär att den inte behöver vara bakåtkompatibel med din nuvarande version som körs. Det rekommenderas att du läser anteckningarna om utgåvan och fortsätter på egen risk.

en: (Security update)
sv: (Säkerhetsuppdatering)

en: (Unsupported)
sv: (Stöds ej)

en: All of your projects are up to date.
sv: Alla dina projekt är aktuella.

en: Download these updates
sv: Ladda ned dessa uppdateringar

en: Manual updates required
sv: Manuella uppdateringar krävs

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
sv: Uppdatering av kärnan för Drupal stöds inte för tillfället.

en: Includes:
sv: Innehåller:

en: Enabled: %includes
sv: Aktiverade: %includes

en: Disabled: %disabled
sv: Inaktiverade: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sv: Är beroende av: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sv: Krävs av: %subthemes

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sv: Sortera om rader efter numerisk vikt istället för drag-och-släpp.

en: Show row weights
sv: Visa radernas vikt

en: Hide row weights
sv: Dölj radernas vikt

en: Close overlay
sv: Stäng lager

en: Text Formats
sv: Textformat

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn. Får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Autocomplete popup
sv: Popup med automatisk komplettering

en: Searching for matches...
sv: Söker efter träffar...

en: Release notes for @project_title
sv: Anteckningar om utgåvan för @project_title

en: Checked
sv: Kontrollerad
