UIkit Admin (7.x-2.0-rc1) - en to ro translation catalogue (93 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: Release notes
ro: Note de lansare

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Modules
ro: Module

en: Region
ro: Regiune

en: no screenshot
ro: nu este screenshot

en: Error
ro: Eroare

en: Done
ro: Gata

en: Block
ro: Bloc

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Update available
ro: Actualizare disponibilă

en: Warning
ro: Avertizare

en: Clear
ro: Elimină

en: Themes
ro: Teme

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Go to page @number
ro: Mergi la pagina @number

en: Show descriptions
ro: Arată descrieri

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Revoked!
ro: Revocat!

en: Security update required!
ro: Actualizare de securitate necesară!

en: Not supported!
ro: Nu este suportat

en: Recommended version:
ro: Versiune recomandată:

en: Security update:
ro: Actualizare de securitate:

en: Latest version:
ro: Ultima versiune:

en: Development version:
ro: Versiune de dezvoltare:

en: Also available:
ro: De asemene disponibile:

en: Expand layout to include descriptions.
ro: Extinde formatul pentru a include descrierile.

en: Hide descriptions
ro: Ascunde descrierile

en: Compress layout by hiding descriptions.
ro: Comprimați aspectul ascunzând descrierile.

en: Errors
ro: Erori

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Installed version
ro: Versiunea instalată

en: Recommended version
ro: Versiunea recomandată

en: Drupal core
ro: Nucleu Drupal

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Displays
ro: Afișări

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a rearanja

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ro: Modificările efectuate în acest tabel nu vor fi salvate până când formularul nu este trimis.

en: No blocks in this region
ro: Nu sunt blocuri în această regiune

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
ro: Modificările la aceste blocuri nu vor fi salvate până când nu dați clic pe butonul <em>Salvare blocuri</em>.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ro: Acestă temă necesită versiunea PHP @php_required și este incompatibilă cu versiunea PHP !php_version.

en: Disabled modules
ro: Module dezactivate

en: Disabled themes
ro: Teme dezactivate

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Not customizable
ro: Nu se poate personaliza

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini

en: The block cannot be placed in this region.
ro: Blocul nu poate fi plasat în această regiune

en: Customize dashboard
ro: Personalizare tablou de bord

en: Hide summary
ro: Ascunde rezumat

en: Edit summary
ro: Editează rezumat

en: Add to %shortcut_set shortcuts
ro: Adăugați %shortcut_set la comenzi rapide

en: Add to shortcuts
ro: Adaugă la comenzi rapide

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
ro: Șterge din scurtăturile %shortcut_set

en: Remove from shortcuts
ro: Elimină din comenzi rapide

en: Requires: !module-list
ro: Necesită: !module-list

en: Required by: !module-list
ro: Necesar pentru: !module-list

en: There was a problem getting update information. Try again later.
ro: A fost o problemă la obținerea informațiilor de actualizare. Încercați din nou mai târziu.

en: (Theme)
ro: (Temă)

en: (Release notes)
ro: (Note Lansare)

en: (Security update)
ro: (Actualizare de securitate)

en: (Unsupported)
ro: (Nu are suport)

en: All of your projects are up to date.
ro: Toate proiectele sunt la zi.

en: Download these updates
ro: Descărcați aceste actualizări

en: Manual updates required
ro: Necesită actualizări manuale

en: Updates of Drupal core are not supported at this time.
ro: Actualizările nucleului Drupal nu au suport în acest moment.

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ro: Re-aranjează rândurile după greutate numerică în loc de tragere.

en: Show row weights
ro: Arată greutățile rândurilor

en: Hide row weights
ro: Ascunde greutățile rândurilor

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume citibil-mașină unic. Poate conține doar litere minuscule, numere și liniuțe de subliniere.

en: Autocomplete popup
ro: Popup autocompletare

en: Searching for matches...
ro: Se caută potriviri...

en: Release notes for @project_title
ro: Notificări de lansare pentru @project_title

en: Checked
ro: Bifat
