UIkit Admin (7.x-2.0-rc1) - en to th translation catalogue (63 entries)

en: Pages
th: หน้า

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Release notes
th: เอกสารกำกับรุ่น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Modules
th: โมดูล

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: no screenshot
th: ไม่มีภาพหน้าจอ

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Up to date
th: รุ่นล่าสุด

en: Update available
th: มีการอัพเดต

en: Warning
th: การเตือน

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: You are here
th: คุณอยู่ที่นี่

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Go to page @number
th: ไปยังหน้า @number

en: Show descriptions
th: แสดงคำอธิบาย

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Security update required!
th: จำเป็นต้องอัพเดตเพื่อความปลอดภัย

en: Recommended version:
th: รุ่นที่แนะนำ:

en: Security update:
th: อัพเดตความปลอดภัย:

en: Latest version:
th: รุ่นล่าสุด:

en: Development version:
th: รุ่นกำลังพัฒนา:

en: Also available:
th: การอัพเดตอื่นๆ:

en: Hide descriptions
th: ซ่อนคำอธิบาย

en: Compress layout by hiding descriptions.
th: รูปแบบการบีบอัดโดยการซ่อนรายละเอียด

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Displays
th: แสดง

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Drag to re-order
th: ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
th: การเปลี่ยนแปลงในตารางนี้จะไม่ถูกบันทึกจนกระทั่งฟอร์มถูกส่ง

en: No blocks in this region
th: ไม่มีบล็อคในตำแหน่งนี้

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
th: การเปลี่ยนแปลงในบล็อคใดๆ จะไม่มีผลจนกว่าคุณจะคลิ๊กปุ่ม <em>บันทึกบล็อค</em>

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
th: ธีมนี้ต้องการ PHP เวอร์ชัน @php_required และไม่สามารถใช้กับ PHP เวอร์ชัน !php_version ได้

en: Disabled modules
th: ปิดใช้งานโมดูล

en: Disabled themes
th: ธีมที่ไม่ได้เปิดใช้

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Not customizable
th: ไม่สามารถปรับเปลี่ยนได้

en: Restricted to certain pages
th: จำกัดให้เฉพาะบางหน้า

en: The block cannot be placed in this region.
th: ไม่สามารถวางบล็อคในพื้นที่นี้ได้

en: Customize dashboard
th: ปรับแต่ง Dashboard

en: Hide summary
th: ซ่อนสรุป

en: Edit summary
th: แก้ไขสรุป

en: Add to %shortcut_set shortcuts
th: เพิ่มไปยัง %shortcut_set shortcuts

en: Remove from %shortcut_set shortcuts
th: ลบทางลัดจาก % shortcut_set

en: Requires: !module-list
th: ต้องการ: !module-list

en: Required by: !module-list
th: ที่กำหนดไว้ใน: !module-list

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
th: เปลี่ยนลำดับแถวด้วยน้ำหนักตัวเลขแทนการลาก

en: Show row weights
th: แสดงน้ำหนักของแถว

en: Hide row weights
th: ซ่อนน้ำหนักแถว

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงที่ไม่ซ้ำ ประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_) เท่านั้น

en: Autocomplete popup
th: ป๊อปอัพทำให้สมบูรณ์

en: Searching for matches...
th: กำลังค้นหาคำที่ตรงกัน
