UIkit Admin (7.x-2.0-rc3) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Release notes
bn: রিলিজ নোট

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Block
bn: ব্লক

en: Up to date
bn: আপ-টু-ডেট

en: You are here
bn: আপনি এখানে

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to page @number
bn: @number নং পৃষ্ঠায় যাও

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Hide descriptions
bn: বিবরণ লুকাও

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)

en: Customize dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড কাস্টমাইজ করুন

en: Text Formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
