UIkit Admin (7.x-2.0-rc3) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Download
is: Hala niður

en: Release notes
is: Útgáfutexti

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Modules
is: Einingar

en: Region
is: Svæði

en: Block
is: Blokk

en: Up to date
is: Uppfært

en: Update available
is: Uppfærsla fáanleg

en: Clear
is: Hreinsa

en: You are here
is: Þú ert hér

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: Show descriptions
is: Sýna lýsingar

en: Security update required!
is: Öryggisuppfærslu krafist!

en: Security update:
is: Öryggisuppfærsla:

en: Also available:
is: Einnig í boði:

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
is: Breytingar á þessari blokk verða ekki vistaðar fyrr en smellt hefur verið á <em>Vista blokk</em> hnappinn.

en: Not restricted
is: Ekki takmarkað

en: (active tab)
is: (virkur flipi)

en: Not customizable
is: Ekki stillanlegt

en: Restricted to certain pages
is: Takmarkað við ákveðnar síður

en: (Security update)
is: (Öryggisuppfærsla)
