UIkit API theme (7.x-3.0-rc1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Topics
cy: Testunau

en: sort ascending
cy: dosbarthu'n esgynnol

en: sort descending
cy: dosbarthu'n ddisgynnol
