UIkit API theme (7.x-3.0-rc1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Files
it: File

en: Constants
it: Costanti

en: Topics
it: Argomenti

en: Classes
it: Classi

en: sort ascending
it: ordinamento crescente

en: sort descending
it: ordinamento decrescente

en: Elements
it: Elementi

en: Text Formats
it: Formati del testo
