uLogin (advanced version) (7.x-1.10) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Real name
hi: वास्तविक नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Comment form
hi: प्रपत्र टिप्पणी

en: User login form
hi: उपयोगकर्ता का प्रवेश फार्म

en: Country
hi: देश

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Advanced
hi: विकसित

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Identity
hi: पहचान

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: OpenID
hi: ओपेन-आईडी

en: Account settings
hi: खाता संचालन
