Ultimate Cron (7.x-2.0-rc2) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: enabled
ja: 有効

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: disabled
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Logs
ja: ログ

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Time
ja: 時間

en: Configure
ja: 設定

en: Database
ja: データベース

en: Module
ja: モジュール

en: Never
ja: なし

en: Throttle
ja: スロットル

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Normal
ja: ノーマル

en: Serial
ja: シリアル

en: Jobs
ja: ジョブ

en: General
ja: 全般

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Duration
ja: 期間

en: Threshold
ja: しきい値

en: Rules
ja: ルール

en: Delay
ja: 遅延

en: Fixed
ja: 固定

en: Cron
ja: cron

en: Interval
ja: 間隔

en: by
ja: 投稿者

en: Storage
ja: ストレージ

en: User Agent
ja: ユーザエージェント

en: Simple
ja: 簡単

en: Any
ja: いずれか

en: Started
ja: 開始済

en: Reload
ja: 再読込

en: Queue
ja: キュー

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: - All -
ja: - 全て -

en: Scheduler
ja: スケジューラー

en: Cron could not run because an invalid key was used.
ja: 不正なキーが使用されたためCron が実行できませんでした。

en: Unlock
ja: ロック解除

en: Run cron every
ja: 次の間隔で Cron を実行
